Naar de website van de Gevangenpoort
Naar de pagina van het Sebastiaan Genootschap

Den Haag Opgehelderd

Den Haag Opgehelderd is een nieuwe interactieve audiovisuele leeromgeving voor jongeren, over de geschiedenis van Den Haag. Het brengt leerlingen van diverse onderwijsniveaus in het voortgezet onderwijs actief in aanraking met de geschiedenis van Den Haag en het Den Haag van vandaag. Aan de hand van een 8 tal videocases kunnen jongeren zoveel mogelijk zelfstandig met het programma aan de slag. 
Den Haag Opgehelderd speelt in op de belevingswereld van jongeren door gebruik te maken van video’s, internet, muziek en jongerencultuur. De leeromgeving doet een beroep op zowel cognitieve, creatieve als communicatieve vaardigheden en prikkelt de nieuwsgierigheid en betrokkenheid van jongeren bij actuele en historische gebeurtenissen in de stad.
 

Den Haag Opgehelderd is ontwikkeld door Stichting ConnAct in samenwerking met de Gemeente Den Haag, Fonds 1818, VSB Fonds, Prins Bernard CultuurFonds, Stichting Boschuysen, Levi Lassen, Het Haags Historisch Museum, het Haags Gemeente Archief, Prof.dr. Wim Willems en vele anderen.

http://denhaagopgehelderd.nl/#/home/1-den-haag-opgehelderd/

 dho-algemene-tekst